IRCRehberi - IRCForumlarının En İyi Rehberi   ofsbilisim hosting


Ücretsiz Mobil Oyun seo hizmetleri
ZirveShell chat,sohbet


DJ Röportaj Radyo dünyasından kişiler ile yapılan röportajları bu başlık altından takip edebilirsiniz

20Beğeni(ler)


 
 
Seçenekler Stil
Alt 14 Ağustos 2021, 17:32   #1
єfsunkâr
Lareina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arrow Yudum.Net Radyo Sorumlusu KeopmeyL Röportaj

Lareina/Hoşgeldin @KepomeyL .Röportajda buluştuğumuz için teşekkür ederim.
Öncelikle biraz seni tanıyalım mı ?

Kepomely-Hoş buldum @Lareina . Vakit ayırdığınız için ben teşekkür ederim.
Kendimden kısaca bahsetmem gerekirse uzun yıllardır irc platformundayım. Son altı yedi yıldır da IRC de yayın hayatına başladım. Severek yayın yapıyorum ve arkadaşlarla birlikte zaman geçirmeyi seviyorum.


Lareina/Tanıdığım için memnun oldum.
Karakteristik özellikleri nelerdir ?


KepoMely/Karakteristik özelliklerimi bana en yakın olan insanlara sormanız daha doğru olurdu aslında. Kişi hep güzel yönlerini sergiler kötüleri arka planda saklar. Şu an en yakın arkadaşlarıma bunu soramayacağınız için mecburen ben cevaplayacağım.

Konuşmayı, dostluğu, yardımlaşmayı seven bir insanım. Doğaya aşığım, hayvanlara yardım etmeyi görev biliyorum. Görmediğim yerleri keşfetmeyi de inanılmaz seviyorum. Tek düze yaşamak asla benim harcım olmadı. Her gün ayrı bir macera peşinde koşmanın beni zinde tuttuğunu düşünüyorum.


Lareina/Hayatının en zor dönemi ne oldu senin için ?

KepoMely/Her insanın hayatında inişler ve çıkışlar mevcut. Hayat öyle bir harp meydanı ki bu meydan da yara almayan hiçbir kimseyi göremeyiz. Benim de zor zamanlarım oldu elbette ama her biri diğerini arattı. Yani level atlarcasına her yaşanan acı bir öncesinden daha acımasız oldu diyebilirim. Ama şunu da hiç hatrım dan çıkartmadım. Bu hayatta kimin derdi yok, kimin her şeyi tam. Eğer sevdikleriniz hala yanınızdaysa, sağlıkla nefes alıp veriyorlarsa, sizin de sağlığınız yerindeyse cidden bundan büyük mutluluk yokmuş. Bunların kaybıysa en büyük üzüntüymüş.

Lareina/Hak veriyorum sana bu konuda sağlık ta değer bilmek gerek.Sanala nasıl giriş yaptın , ve bu süreç nasıl devam etti ?

KepoMely/Sanala çok küçük yaşlarda başladım. O zamanlar Türkiye genel olarak bilişim çağına yeni yeni ayak uyduruyordu. Bilgisayarları ilk olarak okullarımızda ve mahallelerde çokca açılmış olan internet cafelerde gördük diyebilirim. Evimize bilgisayar olmamız da uzun sürmemişti aslında. Ama şimdi olduğu gibi her kişiye bir bilgisayar mümkün değildi.

Arkadaşlarımızla gırgır şamata olsun diye IRC e girerdik. Uzunca yıllar ara vermişliğimde oldu aslında. Hayat bazen çok hızlı ilerliyor bazen de beklemeye alıyor sanki kendini. Bekleme dönemlerinde çoğunlukla vakit harcadığım yerin adı IRC olmuştur.


Lareina/Yudum.Net ile buluşman nasıl oldu ?

Yudum.net e arkadaşlarımın daveti üzerine gittim. Ortam gercekten aile sıcaklığındaydı. Bu çokca rastlayabildiğimiz durumlardan değil sizde tahmin edersiniz. Herkes bir amaç uğruna sunucular açıyor herkesin amacı farklı farklı. Yudum.net ailesi tamamen irc aşık insanlardan ve teknik donanımı gercekten şahane olan bir altyapı sunuyor. Sunucu sahibi İNKa da gercekten harika bir abimiz. Bize kapılarını açtığı için ona da sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim.

Lareina/Radyo sorumlusu olarak devam ediyorsun,radyo departmanı nasıl organize ediyorsun ve radyonuz hakkınızda bilgi verir misin ?

Kepomely / Yudum.net te radyo sorumlusuyum. Sorumlusu kelimesi bile ne kadar ağır geliyor okurken ama bu işi illa ki birilerinin yapması gerekiyor. Bazen insan elini taşın altına koymak zorunda. Ben hep diyorum radyo hepimizin. Birlikte eğlenerek vakit geçirmemize bir aracı sadece. Radyomuz kısa zamanda pek çok arkadaşımızın da katkısıyla paylaşımlarını arttırdı. Yayın saatlerimiz artık eskisinden daha da dolu. Gün geçtikce çoğalıyoruz ve bu gercekten mutluluk verici. Radyo içinde kendi sistemi bellidir aslında. Saatleri, günleri yayıncı arkadaşlarımızın uygun oldukları zamanlara göre ayarlarız ve joker arkadaşlarımız da saati gelen yayıncı yayına yetişemezse devreye girer ve yayın kesintiye uğramadan devam eder.

Radyomuz hakkında bilgi vermek gerekirse. Radyomuz oto yayınlarda en son parcalara yer veriyor. Sıksık şarkılarımız güncelleniyor. Radyoyu dinleyen bir kişinin IRC radyosu mu karasal radyo mu anlaması biraz güç olabilir oto yayınlarda. Bu kadar da iddialıyım. Yayıncı arkadaşlarımızın sundukları yayınların samimiyetini de gelip yaşamalarını isterim IRC radyosu sevenlerin. Şahsen karasal radyoları sadece araba kullanırken o da çok nadir durumlarda açıp dinliyorum. Ama bunu laf olsun diye söylemiyorum IRC radyolarının verdiği tadı vermiyor. Burda bi paylaşım söz konusu. Birebir yayıncıya ulaşabiliyorsunuz. Onunla sohbet edebiliyorsunuz isteklerde bulunabiliyorsunuz bence bu karasal radyolarda bile olmayan bir durum. Yayın alan arkadaşlarımızdan bazıları da geçmişte karasal radyo kariyeri olan insanlar. Onların yayınlarını dinlemek gercekten çok ayrı bir güzellik. Merak edenlerin gelip dinlemelerini tavsiye ederim.


Lareina/Radyo sorumlusu olarak radyo da örneğin bir dj ve user arasında bir sorun çıktığında nasıl çözüyorsun ?

Kepomely/ Aslında radyolarda hep bilindik problemler çıkıyor. Ya ukalaca çaldığınız parcalara tepki gösterenler oluyor ya da birebir hakarete varan yayıncı arkadaşımıza sataşmalar. Biz bunları aşmış durumdayız bi çok yayıncı arkadaşımızla. Çünkü yıllarca o kadar fazla maruz kalıyoruz ve kalınıyor ki insan bi yerden sonra artık umursamaz hale geliyor. Yeni yayın hayatına başlayan arkadaşlarımız bu konuda daha hassaslar. Onlar da zaman geçtikce alışacaklardır. Sorun her zaman var. Mühim olan sorunu çıkılmaz hale getirmek mi yoksa sorunu çözmek mi diye düşündüğünde insanlar eminim çözüm konusunda hemfikirlerse çözülmeyecek bir problem olabileceğini sanmıyorum.

Lareina /Ülkemizde radyo sektöründe beğendiğin kimler vardır ?

Kepomely/Ben taa lise zamanımdan beri slow ve şiir odaklı yayınlar dinlemişimdir ve sevmişimdir. Hal böyle olunca namı değer Gölge(Talha bora öge) vazgeçilmezler arasında oluyor tabii.

Lareina /İRC radyoları ileride nasıl bir çizgide olur ?

Kepomely/IRC radyoları ilerde emek verilirse sadece yayın olsun zaman geçsinden ziyade emek vererek ciddiye alarak sürdürülürse çok güzel yerlere geleceğini düşünüyorum.

Lareina/Forumumuzun yudum.net ile bağlantısı nasıl ilerliyor ?

Kepomely/Yayın alan arkadaşlarımızın haberlerini sizin vasıtanızla duyuruyoruz. Gayet güzel bir yardımlaşma oluyor bizim açımızdan. Yayıncı sayımız arttıkca üye arkadaşlarımızın da sayısı artacaktır muhtemelen. Gün geçtikce birlikte daha da çok yol katedeceğimize inanıyorum.

Lareina/İRCrehberi yönetimi hakkında düşüncelerini alabilir miyim ?

Kepomely/Yönetiminiz kadronuz gercekten nadide insanlardan olusan, hoş gorulu, herkese yardimci olan kolaylik saglayan isini tam gerektigi gibi yapan bir kadro. sizinle olmaktan kendi adıma çok memnunum iyi ki sizleri tanımışım.
 
Alt 14 Ağustos 2021, 17:35   #2
Arkasında dağ gibi adam duran kadın gülümsemesinde ne yapsın.Ben senin gülüşüne aşık olmuşum WildCat'im diğerlerinin kahkahası umurumda değil.
Saruhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

@Lareina emeğine sağlık başkan akıcı ve güzel bir röportaj olmuş. @KepomeyL sizede bütün düşüncelerinizde muvaffakiyet dilerim.

________________

Benim sadece iki elim var,hayata dört elle sarılmam için sana da ihtiyacım var.

AO

 
Alt 14 Ağustos 2021, 17:52   #3
Sohbetleyiz.Com
DeliKalpsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

@Lareina @KepomeyL Emeginize düşüncelerinize saglık

________________

 
Alt 14 Ağustos 2021, 18:42   #4
єfsunkâr
Lareina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

Teşekkür ederim,keyifle okuyun.

 
Alt 14 Ağustos 2021, 18:46   #5
Çok Yaratıcıyımdır Acayip Sorun Yaratırım
WildCat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

@KepomeyL hayatinizda basarilariniz devamini temenni ederim guzel roportaj cikmis ortaya tesekkurler
@Lareina cim emegine saglik cnm okurken bile zevk aldim tesekkurler

________________

Deli tarafıma denk gelmeyiniz.

Zira orada; ben bile hükümsüzüm!
 
Alt 14 Ağustos 2021, 23:13   #6
She
✰ ÖzeL..
She - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

Çok akıcı ve bir o kadar da samimi bir röportaj olmuş emeğine sağlık @Lareina . Ve radyo depertmanı emek, özveri ve sabır ister. Herkesi memnun etmek zordur, bu yolda size başarılar diliyorum ayrıca güzel röportaj içinde teşekkür ederiz @KepomeyL

________________

~ E & B ~
 
Alt 14 Ağustos 2021, 23:36   #7
єfsunkâr
Lareina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

Teşekkür ederim tekrardan.

________________

..
”𝙩͏͏𝙚͏͏𝙢͏͏𝙗͏͏𝙚͏͏𝙡͏͏𝙞͏͏𝙢͏͏ 𝙗͏͏𝙚͏͏𝙣͏͏, ö𝙛͏͏𝙠͏͏𝙚͏͏𝙢͏͏𝙞͏͏ 𝙣͏͏𝙚͏͏𝙛͏͏𝙧͏͏𝙚͏͏𝙩͏͏𝙚͏͏ 𝙙͏͏ö𝙣͏͏üş𝙩͏͏ü𝙧͏͏𝙚͏͏𝙢͏͏𝙚͏͏𝙮͏͏𝙚͏͏𝙘͏͏𝙚͏͏𝙠͏͏ 𝙠͏͏𝙖͏͏𝙙͏͏𝙖͏͏𝙧͏͏ 𝙙͏͏𝙖͏͏ 𝙧͏͏𝙖͏͏𝙝͏͏𝙖͏͏𝙩͏͏ı𝙣͏͏𝙖͏͏ 𝙙͏͏üş𝙠͏͏ü𝙣͏͏. 𝙠͏͏𝙞͏͏𝙣͏͏ 𝙙͏͏𝙚͏͏ 𝙩͏͏𝙪͏͏𝙩͏͏𝙖͏͏𝙢͏͏𝙖͏͏𝙢͏͏. 𝙪͏͏𝙣͏͏𝙪͏͏𝙩͏͏𝙪͏͏𝙧͏͏𝙪͏͏𝙢͏͏, 𝙨͏͏ı𝙠͏͏ı𝙡͏͏ı𝙧͏͏ı𝙢͏͏, 𝙪͏͏𝙮͏͏𝙠͏͏𝙪͏͏𝙢͏͏ 𝙜͏͏𝙚͏͏𝙡͏͏𝙞͏͏𝙧͏͏ 𝙗͏͏𝙞͏͏𝙧͏͏ 𝙠͏͏𝙚͏͏𝙧͏͏𝙚͏͏.”
 
Alt 15 Ağustos 2021, 11:32   #8
Sim
civciv~🐥
Sim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

akici ve samimi bi röportaj olmus emegine saglik @Lareina .
@KepomeyL basarilar dilerim.

________________

𝚐ö𝚔𝚔𝚞ş𝚊ğı istiyosan 𝚢𝚊ğ𝚖𝚞𝚛𝚊 katlanmalısın.
 
Alt 15 Ağustos 2021, 12:14   #9
L_
L_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

Eline sağlık @Lareina Başarılar dilerim kepooo

________________

Vicdanlarını her seferinde beni kötü insan kalıbına sokarak rahatlatmaya çalıştılar. Çünkü başka çareleri yoktu .
Beklediğin bir ihanet korkunç değildir. Asıl korkunç olan beklemediğin bir ihanettir... (Gîn)

İyi biri olmak , insanın kendi dışında herkese yarıyor ...
 
Alt 15 Ağustos 2021, 12:52   #10
İçimdeki Umut'un Adıdır Mavi.
ZeyNa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

@Lareina cım emeklerine sağlık, güzel bir röportaj olmuş.
@KepomeyL sizi yakından tanımak güzel. Başarılarınız daim olsun daha güzel yerlere gelmeniz dileğiyle.

________________

 

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 14:27.