IRCRehberi - IRCForumlarının En İyi Rehberi   ofsbilisim hosting


Ücretsiz Mobil Oyun seo hizmetleri
ZirveShell chat,sohbet


Webmaster Genel Webmasterların fikir alışverişi yapabileceği konulara bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

7Beğeni(ler)
  • 1 Post By ExCaLuBuR
  • 1 Post By Saruhan
  • 1 Post By Sim
  • 1 Post By KuzenKit
  • 1 Post By She
  • 1 Post By ZaLim
  • 1 Post By Saruhan


 
 
Seçenekler Stil
Alt 11 Haziran 2021, 00:40   #1
Standart En İyi Web Tasarım Programları Nelerdir?

Web tasarım yapılırken kullanılan birçok program vardır. Bu programlara bir web tasarımcının son derece hakim olması beklenir. Tasarlanan web sitesinin kalitesi bu programlara ve tasarımcının yaratıcılığına bağlıdır. Web sitesi tasarlanırken kullanılan programlardan bazıları şunlardır;Adobe dreamweaver

Web sitesi tasarlanırken en çok kullanılan programlardan biri de adobedreamweaverdır. Php asp html ile kodlanmış web sitelerin tasarımında genellikle adobedreamweaver kullanılır. Web tasarım ve web yazılımında sık sık karşımıza çıkar. Web tasarımcıların çok sık tercih etme sebebi hem yazılım hem tasarım kısmında yardımcı olmasıdır. Tasarım kadar yazılımda da oldukça önemli kolaylıklar sağlar.

Adobe fireworks

Web tasarımda kullanılan en kaliteli programlardan biri de adobe fireworkstur. Fireworks bazı photoshop programlarına benzetilse de sadece web tasarım için yazılmış ve sadece web tasarımda kullanılan bir programdır. En sık kullanılan ve karşımıza en sık çıkan programlardan biridir. Web tasarıma özel bir grafik editörü olma özelliği vardır.

Adobe photoshop

Sadece web tasarım için yazılmamış olsa da web tasarımda da sık sık kullanılan bir programdır. Web tasarımda yaratıcılık ve hayal gücü çok önemlidir. Yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü yansıtabileceğiniz bu program web tasarımda oldukça sık karşımıza çıkar. Grafik tasarım ve web tasarımla ilgilenen tasarımcılar photoshopa son derece hakimdir. Yaratıcılığı olduğu gibi yansıtabilen sınırsız bir dünyadır. Web tasarımın görsel kısmında çok önemli bir yeri vardır.

Coreldraw

Vektör tabanlı olan bu program tasarımcılar tarafından sık sık tercih edilir. Profesyonel ve kaliteli bir çalışma ortaya çıkarmak isteyen çizim sanatçıları ve web tasarımcılar bu programa son derece hakimdir. Vektör tabanlı bir program olması coreldrawın en önemli avantajlarından birini oluşturur. Diğer programlarla arasında fark yaratır.

Teknoloji güncellemelerini ve yeniliklerini takip eden web tasarımcıların dikkatini çekmiştir son dönemde. Fark yaratmak ve kaliteli bir iş ortaya çıkarmak isteyen profesyonel web tasarımcılar da coreldraw kullanmaktadır. Kullanıcılarına yaratıcılık ve kendini geliştirme konusunda alan sağlayan bu program son zamanlarda gözde yazılımlardan biri olmuştur.

Adobe Illustrator

Adobe firmasının yarattığı programlardan biridir. Vektör tabanlı olması onu diğer web tasarım programlarından ayırır. Grafik tasarım için geliştirilmiş profesyonel programlardandır. Vektörel çizim imkanı sağlaması web tasarımda ve grafik tasarımda sık sık kullanılmasına neden olur.

Yeni dönemde profesyonel tasarımcıların adobe Illustrator kullanıyor olması bu programa olan ilginin artmasına neden olmuştur. Vektör tabanlı yazılımlar web tasarımcıların işini kolaylaştırır ve yaratıcılıklarını daha rahat kullanmalarını sağlar. Adobe Illustrator de tasarımcılara büyük kolaylıklar sağlar ve kaliteli tasarımlar ortaya çıkar. Vektör tabanlı bu program büyük ölçülü çizim ve tasarım yapmanıza imkan sağlar. Büyük boyutlu çizimler ve tasarımlar yapılsa bile görüntüde bozulmalar gözlemlenmez. Böylece kalite kaybı yaşanmaz.Gelişen teknoloji ile beraber web sitelerinin kullanımı ve üretilmesi de artış göstermiştir. Teknoloji ve internet sayesinde web tasarım yapmak son derece kolay bir hale gelmiştir. Artık herkes yaratıcılığını internet ortamında göstermeye başladı. Web tasarımın önemini fark eden herkes büyük küçük demeden site tasarlamaya çabalamaktadır. Web tasarımı profesyonel bir kalitede olmasa da isteyen ve çaba gösteren herkes yapabilir.

Yapılacak site ile ilgili bilgi toplamak ve araştırma yapmak son derece önemlidir. İşin ilk adımı araştırıp bilgi toplamaktır. Yapılacak web sitesinin ana unsurlarını belirlemek ve sitenin açılış sayfasını tasarlamak büyük ölçüde bizi rahatlatır. Modülleri belirlemek açılış sayfasını oluşturmanın en önemli adımıdır. Daha sonra sitenin genel hatları tasarlanır. Logonun yeri modüllerin konumu metin içeriklerinin boyutları gibi tasarımlar yapılır. Daha sonra web tasarım programlarıyla içerikler oluşturulur.

Web tasarım yapılırken kullanılan bazı programlar şunlardır;

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop web tasarım için çıkarılmış bir program olmamasına rağmen hayal gücünün çok iyi yansıtılmasına sebep olduğu için web tasarımcılar tarafından oldukça sık kullanılır. Bir çok grafik ve web tasarımcının gözdesi konumuna gelmiştir. Adobe Photoshop sayesinde sadece çizim değil kesme kırpma temizleme gibi birçok fonksiyonu da kullanabilmekteyiz. Bu sebeple hayal gücünüzün sınırlarını zorlayabilir ve kesilen parçalarla yeni bir bütün oluşturup web sitenizde kullanabilirsiniz. Son dönemde web tasarım ve grafik tasarımda en çok kullanılan programlardan biri konumuna gelmiştir. Kullanımı her geçen gün hızla artmaktadır. Profesyonel tasarım geliştiren tasarımcılar da adobe photoshoptan yararlanmaktadır.

Adobe Illustrator

Bu program size vektörel dosyalarla çalışma imkanı sunar. Yaptığınız çizim ve tasarımları adobeflash sayesinde hareketli hale getirebilirsiniz. İmaj dosyaları ve çizimlerden yararlanarak animasyonlar oluşturabilirsiniz. Adobeflashprogramı sayesinde hayal gücü ve yaratıcılığın sınırlarını zorlayabilirsiniz. Yapılan web sitesini yavaşlatmak gibi bir dezavantajı vardır. Bunu göz önünde bulundurup gerekli noktalarda animasyonlar kullanın. Web sitesini oldukça ilgi çekici hale getiren adobe flash programı yıllardır bir çok web sitesinde kullanılmıştır. Gelişen internet hızı ve artan internet kullanımıyla web sitelerinde kullanılma oranı da artış gösterecektir.

Corel draw

Vektör tabanlı yazılmış olan bu yazılım web tasarımcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Profesyonel ve kaliteli bir tasarım ortaya çıkarmak isteyen web tasarım uzmanları bu programa oldukça hakimdir. Vektör tabanlı yazılmış bir program olması coreldrawın en büyük avantajıdır. Diğer web tasarım programlarından en büyük farkı budur. Teknolojik yenilikleritakip eden web tasarımcıların da son dönemde dikkatini çekmektedir.Profesyonel ve kaliteli bir tasarım üretmek isteyen profesyonel web tasarımcılar da coreldraw kullanır. Kullanıcılarına yaratıcılık ve üretkenlik konusunda geniş alan sağlayan bu yazılım son dönemin en popüler yazılımlardan biri olma yolunda hızla ilerlemektedir.


________________

https://www.ircrehberi.net/image.php?type=sigpic&userid=205&dateline=16138275  94

Affet beni Allah'ım ; Nasip etmediğinde kaldı aklım!.
 
Alt 11 Haziran 2021, 00:50   #2
Arkasında dağ gibi adam duran kadın gülümsemesinde ne yapsın. Ben senin gülüşüne aşık olmuşum WildCat'im diğerlerinin kahkahası umurumda değil.
Saruhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

Emeğinize sağlık birçok bu işe heves eden kişiler bu programlar hakkında bilgi edinmiş oldu ve olacak.

________________

Benim sadece iki elim var,hayata dört elle sarılmam için sana da ihtiyacım var.

AO


 
Alt 13 Haziran 2021, 03:47   #3
Sim
civciv~🐥
Sim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

faydali bi konu emegine saglik

________________

belki bir mucize olur.
 
Alt 13 Haziran 2021, 10:47   #4
Karanlık
KuzenKit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

Emeğine sağlık.

________________

Uçmayı seviyorsan,
Düşmeyi de bileceksin.
Korkarak yaşıyorsan,
Yalnızca hayatı seyredersin.
 
Alt 18 Haziran 2021, 13:06   #5
She
✰ ÖzeL..
She - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

Coreldraw vektörel çizimlerde çok az kullansamda gayet iyi bir program. Emeğinize sağlık @ExCaLuBuR

________________

~ E & B ~
 
Alt 18 Haziran 2021, 21:06   #6
hepSi bir yaLan
ZaLim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

Filezilla'yı da unutmamak gerek, o olmasa işler çok zor olurdu..

________________

𝒽𝒶𝓎𝒶𝓉𝓉𝒶 𝓎𝒶𝓈̧𝒶𝓂𝒶𝓀 𝒾𝒸̧𝒾𝓃 𝒷𝒾𝓇 𝓃ℯ𝒹ℯ𝓃𝒾𝓃 𝓎ℴ𝓀𝓈𝒶 𝓋𝓊̈𝒸𝓊𝒹𝓊𝓃𝒶 𝒹ℯℊ̆ℯ𝓃 𝒿𝒾ℓℯ𝓉𝓉ℯ𝓃 𝓏ℯ𝓋𝓀 𝒶ℓ𝓂𝒶𝓏𝓈𝒾𝓃 . . .
Diyarbakır Sur'larında yüreğim kaldı...
вüℓвüℓℓεя çσк үαη∂ı, güℓℓεя∂ε үαηsıη..

 
Alt 18 Haziran 2021, 21:14   #7
Arkasında dağ gibi adam duran kadın gülümsemesinde ne yapsın. Ben senin gülüşüne aşık olmuşum WildCat'im diğerlerinin kahkahası umurumda değil.
Saruhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

Upload veya veya mevcut temayi editleme konusu olarakda bakıyorsak şayet fillezilla dan daha çok CuteFTP yi öneririm.

________________

Benim sadece iki elim var,hayata dört elle sarılmam için sana da ihtiyacım var.

AO


 

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 18:52.