IRCRehberi.Net  
 Sohbet Türkiye
Eylül Sohbet


Seo Araçları Seo Araçları ve Seo Online Araçlar ve Programlar

6Beğeni(ler)
  • 3 Post By Saruhan
  • 1 Post By Reyhan
  • 1 Post By She
  • 1 Post By oMeN


 
 
Seçenekler Stil
Alt 27 Haziran 2021, 18:51   #1
Arkasında dağ gibi adam duran kadın gülümsemesinde ne yapsın.Ben senin gülüşüne aşık olmuşum diğerlerinin kahkahası umurumda değil.
Saruhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart SEO Uzmanlarının Kullandığı En İyi 13 SEO Aracı

SEO Uzmanlarının Kullandığı En İyi 13 SEO Aracı

SEO optimizasyonu konusunda uzman olmak kolay bir iş değildir. Özellikle henüz her şeyin başında yer alıyorsanız bu biraz daha zordur. Buna rağmen en iyi SEO araçlarını bulmak oldukça kolaydır çünkü bunun için internet’te hazırlanmış bir çok Türkçe ve Yabancı içerikler mevcut. Bu araçların hepsini denemenize gerek yoktur. Hangisi işinize yarayacaksa onu kullanmanız yeterli olacaktır.

Ahrefs: SEO Anahtar Kelime Aracı

Ahrefs hemen hemen birçok kişi tarafından tavsiye edilecek en önemli SEO araçlarından birisidir. Google’dan sonra en geniş site tarayıcılarına Ahrefs sahiptir. SEO uzmanları Ahrefs’in Site Audit özelliğinden faydalanarak elde edebilecekleri en iyi SEO analizine sahip olabilecektir. Bu araç sitenizde geliştirilmesi gereken araçları size gösterecektir. Rekabet analizi açısından bakacak olursak Ahrefs rakiplerinizin linklerini inceleyerek bunları markanızın başlangıç noktası haline getirebilecektir. Bu SEO aracını dilerseniz kendi alanınızda en çok link verilen içeriği bulmak için dahi kullanabilirsiniz.

SEMRush: Pazarlama Aracı

SEMRush gibi pazarlama araçları SEO topluluğunda oldukça sevilmektedir. Uzmanlar bu tür araçlar üzerinden sıralamaları ile ilgili bilgiler alabildikleri için sitelerinin performansını öğrenebilmektedirler. Bu SEO aracının içerisindeki en popüler özellik Domain vs Domain analizi olarak bilinmektedir. Bu analiz sayesinde sitenizi rakibinizin sitesiyle doğrudan kıyaslamanız mümkün olabilmektedir. Sitenizin arama verileri, trafik değerleri ve rakiplerinizin değerleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bu araçta anahtar kelimeleri ve alan adlarını kıyaslayabilirsiniz. On-Page SEO Checker özelliğinden faydalanarak sıralamanızı takip edebilir ve sitenizin performansını iyileştirmek için çeşitli öneriler bulabilirsiniz.Bu araçla sayesinde rakiplerinizin Adwords reklamlarını analizde edebilirsiniz. Çok güzel verilerle karşılaşacağınızı şimdiden söyleyebilirim.

KWFinder: Anahtar Kelime Aracı

KFWinder gibi anahtar kelime araçları düşük rekabete sahip olan uzun kuyruklu anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olabilmektedir. Bu aracı kullanan uzmanlar en iyi anahtar kelimeleri bularak ilgili anahtar kelimeler hakkında linkler ve arama motoru sonuç sayfası değerleri ile oluşturulmuş bir analiz raporu oluşturmaktadırlar. Bu aracın içerisinde yer alan Rank Tracker özelliği belirlemiş olduğunuz anahtar kelime için sıralamaları takip etmenize yardımcı olmaktadır. Buna ek olarak araç size birbirinden farklı yeni anahtar kelime fikirleri sunabilmektedir.

Moz: Geliştirilmiş SEO Aracı ve Yazılımı

Moz bir SEO yazılımıdır ve içerisinde en iyi SEO araçlarını barındırmaktadır. Moz, Google’ın düzenli olarak çıkardığı algoritma değişikliklerini en yakından takip eden ve verilere bunu hızlı bir biçimde yansıtabilme özelliğine sahiptir. Üstelik topluluk içerisinde sorduğunuz her soruya anında cevap bulabilmeniz mümkündür. Sitenizin gösterdiği performans konusunda elde edeceğiniz bilgilerle sitenizi geliştirebilirsiniz. Moz tarafından sunulan MozBar araç çubuğunu kullanarak mağazanızın değerlerini tarayıcınız üzerinden kontrol edebilirsiniz. SEO konusunda olabildiğince daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Moz tarafından gerçekleştirilen MozCon konferanslarını takip edebilirsiniz.Google’da yer alan güncelleme dalgalanmalarını tespit etmek için de MozCast’ı kullanabilirsiniz.

Answer The Public: Ücretsiz Araçlar

Answer The Public gibi ücretsiz araçlar blog adresinizde neler yazmanız gerektiğini bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu aracı kullanarak belirli anahtar kelimeler etrafında içerikler oluşturmaya başarabilirsiniz. Örneğin, “fitness” ile ilgili bir şeyler yazacaksanız bu araçtan faydalanarak “fitness” etrafında yer alan anahtar kelimeleri bulabilirsiniz. Bu sayede arama motoru sonuç sayfasında öne çıkarılmış olan kısımları yakalama fırsatı elde edebilirsiniz. İçerik oluştururken bu aracın size sunacağı listeden faydalanabilirsiniz.

SpyFu: Ücretsiz Araçlar

SpyFu’nun ücretli versiyonu üst düzey olsa bile ücretsiz özellikleri de kullanılabilir seviyededir. Eğer SEO alanında yeni yeni çalışmaya başladıysanız ilk olarak ücretsiz araçları denemelisiniz. Her ay bir anahtar kelimenin aldığı arama miktarını görebilirsiniz. Buna ek olarak anahtar kelimenin sıralamasıyla ilgili bilgiler edinebilirsiniz. Rakiplerinizin kullandığı anahtar kelimeleri bu araçtan elde edeceğiniz analiz bilgileriyle bulabilirsiniz. Rakiplerinizin kullandığı organik anahtar kelimeler, aldıkları aylık tıklama miktarları ve Google AdWords aracılığıyla oluşturdukları reklamları hakkında bilgi edinebilirsiniz. SpyFu pazarda yer alan en gelişmiş analiz araçlarından birisidir.

Majestic: Pazarlama Aracı

Majestic uzmanlara göre en iyi pazarlama araçlarından birisidir. Majestic’te yer alan The Majestic Million özelliği gibi çok farklı kullanışlı özellikten ekstra bilgi edinmeniz mümkündür. Sitenizde değer kaybı olduğunu düşünüyorsanız Site Explorer özelliğini kullanıp sitenizin mevcut durumunu incelemeyi başarabilirsiniz. Bu araç aynı zamanda bir anahtar kelime aracı olarak kullanılabilmektedir çünkü size site kıyaslaması ve sıralama takibi konusunda çeşitli özellikler sunabilmektedir.

SEOQuake: Ücretsiz Araçlar

SEOQuake en iyi ücretsiz araçlardan biri olarak görülmektedir. Bir Chrome uzantısı olarak çalışan bu araç bir SEO kontrol mekanizması görevi görmektedir. Site içi site denetimleri, dahili ve harici linklerin tanımlanması ve rakip sitelerle kıyaslama gibi pek çok farklı özellik bu araçta yer almaktadır. Bu ücretsiz aracın diğer özellikleri ise anahtar kelime analiziyle ilgilidir. Bu aracın anahtar kelime yoğunluğunu kontrol etme, kolay okunabilir SEO panel yapısı ve tüm verileri ekip arkadaşlarıyla paylaşma gibi çok farklı özellikleri de bulunmaktadır.

Siteliner: Analiz Aracı

Siteliner sitenizde yer alan kopya içerikleri bulmanızı sağlayacak SEO kontrol aracıdır. Kopya içerik diğer sitelerle aynı içeriği taşıdığınız anlamına gelmektedir. Google bu tür siteleri cezalandırmaktadır. Bu tür bir SEO aracı kullanarak sitenizi tarayabilir ve kopya içerikler, kırık linkler, ortalama sayfa hızı ve sayfa boyutu, sayfa başına dahili link sayısı gibi çeşitli verilere ulaşabilirsiniz. Bu araç aynı zamanda analiz edilmiş olan diğer siteleri göz önünde bulundurarak sitenizi onlarla kıyaslamanız konusunda size yardımcı olabilmektedir.

Fat Rank: Genel Araçlar
Fat Rank bir Chrome uzantısıdır. Bu uzantı yardımıyla sitenizin performansını hızlı ve kolay bir biçimde kontrol edebilirsiniz. Bu SEO anahtar kelime aracı sitenizde kullandığınız anahtar kelimelere göre sıralamanızı size sunabilmektedir. Bu aracı kullanarak arama motoru sonuç sayfasında belirlemiş olduğunuz anahtar kelimelerle ilgili sıralamanızı öğrenebilirsiniz. Eğer anahtar kelimeniz ilk 100 içerisinde yer almıyorsa bunun bilgisini alabilirsiniz. Böylece söz konusu anahtar kelime için gerekli optimizasyon çalışmalarını gerçekleştirebilirsiniz.

Keywords Everywhere: Anahtar Kelime Aracı

Keywords Everywhere aracı Google Analytics, Search Console, Google Trends ve bunun gibi diğer araçlardan elde ettiği verileri bir araya getiren bir Chrome uzantısıdır. Ücretsiz SEO araçlarını bir araya getirerek siteniz için en iyi anahtar kelimeleri bulmanızı sağlayan bu anahtar kelime aracı oldukça işe yarayabilmektedir. Her siteyi ayrı ayrı ziyaret etmek yerine bu aracı kullanarak tüm verilere tek bir noktadan erişim sağlayabilirsiniz.

Screaming Frog: Genel Araçlar

Screaming Frog kullanılabilecek en iyi SEO araçlarından biri olarak görülmektedir. Bu araç ile yapılacak olan analizler oldukça fazla zaman tasarrufu sağlamaktadır. Bu aracın en büyük özelliği diğer araçlara göre çok daha hızlı bir biçimde veri sunabilmesidir. Screaming Frog sayesinde sitenizde yer alan kopya içerikleri, düzeltilmesi gereken hataları, kötü yönlendirmeleri ve link oluşturma konusunda geliştirilecek alanları bulabilirsiniz. Bu araçta yer alan SEO Spider özelliği uzmanlar tarafından kullanılan en iyi özelliklerden biridir.Muhteşem bir araç. Bu araçla yapacağınız analizler web sitenizin performansını ciddi anlamda iyileştirecek hamleleri yapmanıza yardımcı olacaktır.

Alıntı
________________

La Tâknatu min Rahmetillah
 
Alt 27 Haziran 2021, 19:38   #2
Cumhuriyet Kadını
Reyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

Emeğine sağlık Saruhan

________________


𝓘𝓯 𝔂𝓸𝓾 𝓬𝓪𝓷 𝓭𝓻𝓮𝓪𝓶 𝓲𝓽,
𝔂𝓸𝓾 𝓬𝓪𝓷 𝓭𝓸 𝓲𝓽


 
Alt 07 Temmuz 2021, 14:06   #3
She
✰ ÖzeL..
She - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

Emeğinize sağlık @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

________________

~ E & B ~
 
Alt 07 Temmuz 2021, 19:42   #4
✰ ÖzeL..
oMeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart

Eline sağlık @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

________________

Edep; aklın Tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, Aklı kadar şerefli, Şerefi kadar Kıymetlidir. Massive..


~ E & B ~
 

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı

Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:04.