Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21 Haziran 2022, 10:06   #13
fredyy
Eğer birini kandırmayı başardıysan onun aptal olduğunu düşünme. Sadece sana hakettiğinden çok daha fazla güvenmiştir.
fredyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
Zeytin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok talihsiz bir yorum olmuş...
"Siz çok çalışacaksınız BU KADAR BASİT, çalışmayana ekmek yok" derken insanlar zaten çalışıyor, asgari ücretle 10-12 saat çoğu fiziksel güce dayanarak çalıştırılan insanlar var bu memlekette. Daha ne kadar çalışmaları lazım cebindeki paranın hesabını yapmadan ekmek alabilmeleri, karınlarıni doyurabilmeleri için sizce ?
"Tam benim zihniyetim" dediginiz için soruyorum bunu yanlış anlamayın lütfen.
Kimse çalışmayı sevmiyo herkez hazır para peşinde ekmek 10 TL de olsa adam gibi çalışan her türlü geçinir bu ülkede asgari. Ücret hiç bir iş bilmeyen vasıfsız elemanlar için geçerli olan bir ücret benim maaşım 8 bin TL insanlar biraz kendisini geliştirsin 40 yaşına gelipte hâlâ asgari ücretle çalışan insanlar var 40 yaşına kadar ne iş yaptın sen hiç mi bir meslek öğrenmedin yani kimse birşey yapmicak ama en yüksek paraları kazanacak yok öyle bir memleket asgari ücret gayet yeterli bir ücret siz iş yeri açın hiç iş bilmeyen bir elemana 6 bin lira verin bakayım verebiliyormusunuz elinizi vijdanınıza koyun biraz adam gibi çalışan geçinir bu ülkede bu kadar basit kimse ben açım demesin boşuna

Geleceğini merak eden fallara değil mezarlıklara baksın