Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Ocak 2022, 19:37   #3
Güz
» en güzel hikaye`m «
Güz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burada biyerlere de yazmıştım ama tekrar edeyim.

dünyanın sonunu insanoğlunun aptallığı getirecek. müthiş bir kara mizah. özellikle senaryodaki farklılıktan çokca etkilendim. yani sinema tarihine geçecek bir senaryo değil, ama ezberleri bozan bir senaryo. finali ile işleyiş tarzı ile tamamen sosyolojik analizlerle öne çıkan, ama bilim kurguymuş havası veren enteresan ve de absürt bir senaryo. kitleleri nasıl manipüle ettiklerini bize gösteriyorlar bu kara mizah ile. burada yapılması gereken yukarı bakmak ama kimse yukarı bakmıyor. bize verilmek istenen şey ise aslında o kitlenin kandırılmak istediği. ben kandırılmaya çok müsaitim, hatta açım dramı var filmde. kısa vadelerle bizi mutlu et, ama uzak gelecekteki tehditleri, kötülükleri, çöküşleri bana gösterme diyen bir kitle.

kısaca anlatmak istediğini çok güzel bir şekilde anlatmış, benim beklentimin çok çok ötesinde bir filmesasen. politikacıların çıkarlarına göre çatışmaları nasıl yönlendirdiklerini ve milyarderlerin çıkarlarına göre bu çatışmaları nasıl manipüle ettiklerini anlatıyor.

bakalım o kitle içinde siz de var mısınız?

diğer bir bakış açısıyla da; dünyaya da o kadar kötü davranıyoruz ki. daha iyi anlatılamazdı herhalde.

#dontlookup

anlayışı olan beni anlayışlı,
aptal olan ise aptal bulur. bence her ikisi de haklıdır.