Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Nisan 2020, 12:38   #16
Ece
Ece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Ben Bursa'da lüks bir sitede oturuyorum. Hemen yanımızda eski tek katlı bir ev var. İçinde babaları vefat etmiş iki kız çocuğu ve bir anne yaşamaktalar. Bu kadın bizim sitenin neredeyse bir çok evin de temizlik işlerini yapıyor. Akşam üstü aklıma düştü. Şu ara kimse onu işe çağırmaz ve o çocuklar yokluktan anlamaz. Bizim sitede herkesin yer aldığı bir whatsap grubu var. Oraya yazdım, durumu anlattım. Zaten herkesin sevdiği Fatma ablaya yardım istedim. Bir poşet ve zarf ile tek tek daireleri gezdim. Size şunu diyeyim. Ben herkes poşete bir şey atsın, zarfa da üç beş kuruş bıraksın dedim ama, olmadı valla. Herkes koskoca poşetler hazırlamış. Ayrıca herkes nakit olarak da zarf yapmış. Ben poşet dolar mı diyordum ama topladıklarım asansöre sığmayınca valla ağladım. İki arkadaşımın da yardımı ile ablaya vardım. Toplananları ve onların bir yıl kira parasını ödeyecekleri zarfı bıraktım. Hay Allah'ım. Poşet dolar mı derken, yağmur gibi yardım yağmıştı herkesten. Aslında umudum yoktu. Çünkü bizim sitedekiler öyle yardım edecek gibi görünmüyordu. Hepsinden özür dilerim, Rabbim de beni affetsin isterim...

Yetiş-Tim Derneği Sayfasından.

https://megaresim.com/upload/fe06aa64.gif