Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Kasım 2021, 14:54   #1
She
✰ ÖzeL..
She - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Ben Değil "Biz Olmak"

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Sen, Ben Değil Biz Olmak Önemli.

Hayatımız boyunca bir şeyleri ben olarak yaparız, yaşarız ve bunun her şeyine sadece biz gögüs geliriz değil mi.

Ama yaş ilerledikçe ve duygularının kalbimin kapısı yeni bir kişiye ışık olunca o ben kavramının yerini. "Biz" almalı..
Çünkü ilişkiler tek ben olarak başına iktidarımızı sürdüremeyiz. Kadın - Erkek, eğer bu şekilde davranırsa ilişki ilişki olmaktan çıkıp. Kişilerin eğosu ve hırsına kurban edilmiş bir ilişki olur.

Her aşk güllük gülistanlık değil tabiki illaki tartışmalar, anlaşmazlıklar olur / olacak da. Ama bu her zaman "Sen bunu yaptın, sen şunu dedin, senin yüzünden oldu" demek yerine. Biz bunu yanlış yaptık, şöyle konuşsaydık böyle olmazdı demek. Hem ilişkiyi sağlamlaştırır hemde tartışma gibi konularda karşı tarafı suçlu pozisyonuna sokmamış olursunuz.

İlişkilerde sevgi deponuz ne kadar dolu olursa o kadar sağlam yere basarsınız. Bir plan yaparken ya da bir şeye karar verirken "Ben öyle istedim" demek yerine. Hayatım bunu böyle yapsak daha iyi olmaz mı demek ilişkinize daha çok sevgi katacaktır bunu unutmayın.

Eğer “ben” bencilliğinden kurtulup “biz” görüşüne geçerseniz yenilen değil, kazanan taraf siz olursunuz..

~ E & B ~