Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Ekim 2021, 16:08   #26
silver
silver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba arkadaşlar, konu showtvnet.com ve bir kaç alıntıyi düzeltmek istiyorum müsadenizle. Bakıldıgında öyle karmakarişiklikar söylenen/bahsedilen bir çok kişi konuyu daha içeriksel bilmeden yorumlandigini sezdigim için açıklama yapmak istiyorum Showtvnet.com sunucu giriş 6664 - 6665 portlariyla ilk 98 yilinda kurulmuştur. Sunucu Sufi(ugur), AstronBnX(Reha), Bronx(apdullah) birlikteligiyle kurulan irc konsorsiyumudur. Showtv ile bağlanti boyutu ise, reha'nin genel yayin koordinatörlügü yapti dönemlerde çeşitli reklam argüvanlarini oluşturuyordu ta ki, oradan ayrilana kadar? conferenceroom services paneli ilk olarak showtvnet.com irc aginda kullanilmiştir, sunucu genel teknik durumlarini toleX, SeNtineL, Siyahizm, arkadaşlarin biraz başina buyruklugundan dolayi yalniz da kalmiştir, (bu arada koruma bot'u NinjatirtiL'in yapimcisi tolex'dir) sonrasinda ki değişik yönetimle beraber yeni bir koruma botu da oluşturulmuştur (KoRKuLuk) isim'li açıklık getirmek istiyorum. ki o dönemlerde asker'e giden arkadaşlarinda _paco_(serkan), ZoRRo(ali), Blue(fatih), herkes mavili bilir ama DeLiMaVi(ersin)'in, destekleriylede belirli bir seviyede kalmaya çalişmiştir bahsettigim bu yillar tam 99 yillaridir bu arada arkadaşlar, sonrasinda, Sunucu adminleri arasindaki fikir ayriliklarindan dolayi, genel bir değişiklik olmuştur bir kaç yil sonrasinda yeni global oper'lerden Firat & Mahir` & Scpenrenia(Mustafa), gibi yeni oluşturan bir kadro ile sunucu tekrardan ritmini buldugunda ise sunucu kurucularin ilgisizliginden dolayi'da yeni kurulan oper grubundan, Sunucu sorumlulari artik Mahir` ve Firat ikilisine kalmiş'tir. o dönemlerde tabi, yeni arkadaşlarda oluşmuştur. Neo, Simitci, Obsi, Erre, vs.vs digerleri gibi uzun bir süre böyle gidildiginde özellikle #Diyalog kanalindaki üzücü yaygin saldirilar sonrasinda sufi malesef sunucuyu kapatmak zorunda kalmiştir.