Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Ağustos 2021, 12:26   #1
BidiBidi
🙈🙉🙊
BidiBidi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Ziya Selçuk neden istifa etti ? Sosyal medya karıştı 👇

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

10 Temmuz 2018’den beri Milli Eğitim Bakanlığı görevini sürdüren Ziya Selçuk’un pandemi sebebiyle kapanan okulların açılmasına bir ay kala istifa etmesi sosyal medyada da gündem oldu. Görevden affını isteyeceğine yönelik iddialar uzun süredir kamuoyunun gündeminde yer verilen Selçuk’un yerine Bakan Yardımcılığı görevini yürüten Prof. Dr. Mahmut Özer’in atanmasıyla sosyal medya kullanıcıları bütün mecraları yorum bombardımanına tuttu.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararına göre, görevden affını isteyen ve af talebi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen Prof. Dr. Ziya Selçuk’tan boşalan Milli Eğitim Bakanlığına, Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer atandı.

İSTİFASI SOSYAL MEDYAYI DA KARIŞTIRDI
İstifa edeceğine yönelik iddialar uzun süredir kamuoyunun gündeminde yer verilen Ziya Selçuk’un görevden ayrılması sonrası sosyal medyada da sanki yer yerinden oynadı. İstifasıyla alakalı ilk açıklamayı Twitter hesabı üstünden yapan ve “Millî Eğitim Bakanlığı görevim bugün itibarıyla nihayetlenmiştir” sözleriyle başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese teşekkürlerini sunan Ziya Selçuk’un görevinden ayrılması sosyal medya kullanıcılarının da gündemine girdi.

OKULLARIN AÇILMASINA BİR AY KALA DİKKAT ÇEKEN İSTİFA
Pandemi sebebiyle kapanan okulların Eylül ayında açılacağını ısrarla ifade eden Selçuk’un eğitimin başlamasına bir ay kala görevinden affını istemesi özellikle Twitter’da gündem olurken, “Ziya Selçuk” hashtag’i gelen yüzlerce yorum ardından TT oldu.

İşte o yorumlardan kimileri;

alıntı ~

Oturduğum Yerden Millete Dert Oluyorum, Ayağa Kalksam Ne olur Acaba