Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Mayıs 2021, 19:44   #4
Publisher
Edebî
Publisher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
Güz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ek olarak.

filistin de masum değil.

ermeni soykırımını ilk tanıyan filistindir mesela, barış pınarı harekatinda israil ile birlikte ülkemizi kınayan da filistin,​
karabağda azerbaycanı kınayıp ermenistana destek veren de filistin.​
filistin devlet başkanı, doğu türkistan da çin in uyguladığı politikaları
haklı ve yerinde buluyoruz açıklaması da yapmıştı. ​bunu da unutmamak gerekiyor.
çin i hep destekledi ve hep destekleyeceğini de açıkladı.
bir de mavi marmara meselesi var ki.
uluslararası sularda israil saldrmıştı ve türk vatandaşları hayatını kaybetmişti.
sonra nolmuştu? yirmi milyon dolara satılmıştı vatandaşlarımız.

işte bunlar oldukça can sıkıcı.​

odak noktamiz, kimlikler, ideolojiler değil ölümü meşrulaştıran dünyada olusmus tüm sistemin
insanlar tarafından ve insanlik adina reddi olmalı. bunu konusmaliyiz.
İşte bütün bunlara gelene kadar, yakından-uzağa ilişkisini değerlendirelim diyorum.
Sosyal medyanın hiçbir zaman da yaklaşan bir füzeye kalkan olduğunu da düşünmüyorum.
Öldüresiye bir darbeyi sona erdiğini vs hiç girmiyorum.
Sosyal medya pasifize edilmiş toplumların vicdanlarını rahatlatmaya çalışan, eylemde bulunmaya cesareti kalmamış milyonlarca insanın hapsolduğu bir alan olarak görmekteyim.
Çünkü sadece tanık oluyor, kendimiz konuşuyor ve kendimiz dinliyoruz.
Kendimiz kim? Ben, sen, o...

Saydıklarınızla birlikte kendi topraklarına peşkeş çekip topraklarını satan bir ülkeden bahsediyoruz. Sözde soykırım vs girmiyorum bile, komik duruyor.
O yüzden diyorum ki madem devlet meselesi haline getiriyorsun, e git Filistin`e?
Git madem savaş.
Hadi gitmiyorsun, bu ülkenin yanlışları için bir kere bile sokağa çıktı mı bu kişiler?
Sözde adiller..

Bütün bunlara gelene kadar, fakirlikten ve çaresizlikten intihar edenlerin, dayak yiyerek öldürülenlerin, çocuk tacizcilerin, cebinden göz göre göre yürütülenlerin, adaletsizliğin sömürülen her duygunun ve çocuklarımızın geleceği sorulsun.