Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Mart 2020, 19:21   #18
IRCStaR
Benim Ayağımın ALtıda MûSait... Başımın ÛStûde... NeRede DuRaCağını Kendin BeLiRLe...
IRCStaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
Kursad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
IRC dünya üzerinde txt. dosyası olduğundan ve projelendirmesi çok fazla açıklar barındırdığı için gelişimler ile dahada sıkı takipçiler kazanmak için geliştirilmiş bi txt. dosyasıdır.
Uzun yıllardır hemde Dünya üzerinde hem TÜRK IRC serverlerini karşılaştırdığımda şu sonuca vardım ;
ircd.motd bizde biraz daha standart
Bkz: Admin : Kursad Oper : IRCStaR Founder: IRCRehberi vb.
FAKAT
Dünya da aktif olan serverlerde olay biraz daha günlük mesaj'ı yansıtır gibi. Haftalık - Aylık gibi.
Bkz: 2020 tarihinde aktif yayın hayatına geçen matraksohbet.net adresi yönetimini hiyerarşik yapısı ve isminden gelen karma standartlardan almaktadır. SRA(services rootadministrator) IRCStaR tarafından SA(services administrator) Kursad tarafından yönetilmektedir. ALT yapı kadrosunu #Sohbet kanalını da IRCRehber yönetmektedir.
yani kısacası ve anlayacağın ; ircd.motd bir nevi serverlerin günlük-haftalık-aylık dergileri , tanıtım stantlarıdır vizyon ve misyon yansıtır.

Şimdi deme ki bunlara mı takılalım? İnce detay başarı getirir.
İncele ; Dünya üzerinde ki bütün İnternet vizyonları olan misyon kurulan yerlerdir.
başarı gelişim ve değişimle gelir , kültürel işlevdir Internet Relay Chat adında barındırır Kültürü ve gelişimi.

nacizane dostum :)
Evet Haklısın @Kursat Ne Yaparsın Bizdekide Eski Alışkanlık İşte Hep Görselliği Olsun Diye Uğraşmaktan Oluyor Bu Dediğiniz Ama Sizin Dediklerinizde Mantıken Doğru Diyorsunuz Yani Tesekkur Ederim Bilgilendirmeniz İçin

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]