Konu: BENciliz
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14 Ekim 2020, 07:59   #7
Elyanura
Emektar
Elyanura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
Loverman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
uzun bir süredir bunu düşünüyorum. her insan bencildir kısmına ise son aylarda vardım.

şimdi bu sonuca nasıl vardım açıklayayım.

son zamanlarda yurtdışına mı kaçsam yoksa kendi doğup büyüdüğüm yerde mi yaşasam burdaki insanlara yarar sağlasam diye düşünüp duruyorum. nasıl anlatsam kendi içimde diyordum ki eğer kaçarsam çok bencil olacağım, sadece kendimi kurtarmış olacağım ve bir noktada kendimi tanıdığım için kötü hissedeceğim. burda kalıp insanların hayatlarına dokunsam, burayı güzelleştirsem çevremi güzelleştirsem, vatana millete hayırlı olsam diyorum derken dedim ki 'lan oğlum sen burda kalıp insanları neden değiştirmek istiyorsun?' o an beynime daaan diye vurdu. o kadar bencilim ki kendi yaşadığım ortamı kendi istediğim gibi şekillendirip yaşamak istiyorum. aslında başkalarını kendi huzurum için değiştirmek istiyorum. o an anladım ki acayip bencilim. sonra aldığım her kararı ve yaptıklarımı düşündüm. başka insanların davranışlarını, kararlarını inceledim. sonuç benim için şu ben kendimi mutsuz yapıp başkasını mutlu edecek durumu bile kendi iç huzurum rahat olsun mutlu olmasam diye düşünü yine bencillikten yapıyormuşum.

o yüzden her insan bencildir. istese de istemese de.

/-emeğine , güzel kalbine sağlık
Okuyan yuregine saglik ve kalemine saglik