Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Ağustos 2020, 18:57   #1
AsLaNbEy
Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça, terk olunamaz
AsLaNbEy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Mutluluk, siz onu hiç aramadığınız bir anda omuzlarınıza konan bir kelebektir.

Ara ara aklıma düşen muhteşem şiir
De gülüm!
De ki: ela bir günde gelecegim istanbul darmadağın olacak, saçlarım darmadağın.
Hepsi, darmadağın! üzülme gülüm! Toparlanacagız, birlikte, ayaga da kalkacagız, yürüyecegiz de gülüm hem de çelikten toprağını dele dele hayatın!
De gülüm!
De ki: bitmiştir umut, bitmiştir sevgi, bitmiştir güven! güven bana gülüm! sana bitmemişligi ögretecek, tattıracaktır hasretten-hakikaten-ten degiştiren yüzüm!
göreceksin gülüm! Bekle! hırslarımız, acılarımız gitgide ihanetlere hainlere, ezilmelere alışacak.. göreceksin-sevinçten ağlayacaksın. gülüm-ki işte o vakit bana-dogrudur!- şair olmak, seni sevmek pek çok yakışacak!
bak! şiirler var, mektuplar var, çocuklar var, sokaklar var, kediler! inan bana gülüm, ölüm yok bir tek! ölüm yok bize! ölüm inananlar için sessizce kara kapli kitaplardan çıkartılacak.. göreceksin gülüm! Bekle! Göreceksin! artik hiçbir insan, hiçbir kavga ve hiçbirimiz bu dünyada, yapayalnız, umarsiz kalmayacak!

Küçük İskender

Bir gün sevilen sevenin gözlerine bakıp okur bu şiiri umarım .
Hepimiz için güzel bir dilek olsun .

Aşk bir güneşe benzer.