Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Ocak 2024, 02:44   #7
Network Editör
Editör
Network - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konu mükemmel :) 2000 yılından sonra yeni evlenen çiftler ne ekti ise onu biçiyorlar.) Kimse kusura bakmasın biz çocukken ( gözü açık bir başka tabir ile fırlama idik belki ama SAYGISIZ vurdum duymaz ukala değildik..) hepimizin işine geldiği kadar iyi asla değildik çünkü bizim anne babalarımız bizlere büyüklerimize saygı sevgi merhameti öğrettiler çok şükür FAKAT bu çocukluğa baktığımda gün geçtikçe çok tehlikeli boyutlara gidiyor durumlar elbette ki hepsini kapsamıyor sözlerim ama genel anlamda böyle... Yani SEN ANNE olarak kızını örf adetlerimizden uzaklaştırırsan ve sen BABA olarak oğluna ERKEKLİĞİN ne demek olduğunu sonraya ertelersen kusura bakma kızın kendine geldiğinde seni tanımaz BABASI ile dadasmani sağlar e sende OĞLUNA edep ahlâk öğretmede geç kalırsan çalarlar kapını bel gücü ile hesabı oluşur.. yani çok geniş kapsamlı düşünüyorum belki ama ee çağımız çok FITTIRIK ve bilinçsizlik içerisinde gün geçtikçe sürükleniyor.. biraz durumu açık kaleme almak istedim umuyorum ki anlayanlar olacaktır.. ( Bizler ADETLERİMİZİ alın yerimizi MUTFAĞIMIZI hatta çocuğumuzu UNUTURSAK Dünyaya zarar vermeye devam edeceğiz demek oluyor... Bilinçsiz insanlar kendileri ile beraberinde DOĞA katilidirler.. ;) gülerek başladığım bu yazıyı üzülerek kapatıyorum.... saygılar