Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20 Mart 2023, 10:37   #30
Malefiz
Malefiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
Jokerman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kardeşim benim,Oruç nefsi terbiye etmek doğru hemfikiriz.Burdaki asıl mesele şu; Orucun anlamını değerini bilmeyen bazı kişilerin yaptığı dengesizlik tüm oruç tutanlara maledilior.Oruç tutmayan kişiye yapılan baskıyı ben doğru bulmuorum zaten.
yazımın sonunda dediğim gbi tutanda kendine tutmayanda kendine.
Allahüteala ne buyuruyor Kafirun Suresinin de
-Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
1- De ki: Ey kâfirler.
2- Ben sizin taptıklarınıza tapmam.
3- Siz de benim ibadet ettiğime ibadet edecek değilsiniz.
4- Ben de sizin taptıklarınıza tapacak değilim.
5- Siz de benim ibadet ettiğime, ibadet edecek değilsiniz.
6- Sizin dininiz size, benim dinim bana.
(Ama bu tutmayan bir insanın gizli saklı yemek yemesini su içmesini gerektirmez.
Herkes dini tercihlerinde de dini yaşama şekliyle de birbirine saygı göstererek özgür olmalı.) Herkesin dini ve vicdanı özgürlüğü var Zaten kimseye sen gizli saklı yemeğini ye suyunu iç vs demioruz.Dinimiz İslamiyet hoşgörü dinidir zaten.
Unutmayalımki ; Kusursuz Olan İslamdır,Müslümanlar deil ..
Bazılarının yaptığı saygısızlığın tüm insanlara mal edilmemesi konusunda haklısın.
Ama şu var;
Alıntı:
.Şu zamanda oruç tutanların karşısında tutmayan insanlar rahat rahat yemeğini yiyor suyunu içior.Daha türkçesi gevurların müslümanlara gösterdiği saygı bile kalmadı insanlarımızda.
buradaki yorumunda da sen bazılarının yaptığı saygısızlıkları tüm tutmayanlar olarak söylüyorsun.
Ama ben tutan insanların çoğunluğunda bunu görüyorum.
Oruç tuttukları için kendilerinde herşeyi hak görüyorlar.
Oruç tutmak bir ayrıcalık değildir kimseyi kimsenin yanında üstün kılmaz.
Herkes ibadetini kendisi için yapar kimse benim için oruç tutmuyor tuttuğu oruçları benim için sayılmıyor.
Ve bu durumda kimse benim üstümde tutmadığım için agresifliğini boşaltma hakkını göremez.

İnsan bütün sıkıntılarını tek başına atlatınca,
kimseye ihtiyaç duymuyor.