Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Ocak 2023, 23:55   #12
OmerAti
OmerAti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
Microsoft Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Edit edit zaten beynimiz yandı Teknikçi arkadaşlar eski versionları editleyip devam ediyorlar.
Güncel version 'da edit imkanı vermedikleri için teknikçi arkadaşlar yeni version InspIRCD 'a geçmek istemiyorlar.

Adamın da geçmemek işine geliyor, adam türkçeleştirmiş confları editlemiş kendim sıfırdan yazdım diye sunucularda yıllardır takılıyorlar kendilerini geliştirmek konusunda tam olarak ne yaptıklarını çok merak ediyorum.

Editlemek yıllardır bir yetenek olarak devam ediyor.

Bu biraz şeye benziyor, mIRC coder arkadaşlar sevdikleri mirc script'ini editleyip exe oluşturup script yaptım diye gezindiği gibi arkadaşlarda bu şekilde yıllardır devam eden bir düzeni var bunu bozmak işlerine gelmiyor.
öncelikle şuanda edit yapmıyorum onu belirtiyim
türkiyede en çok tercih edilen unreal sürümü unreal3x oldugu için ve ircservices kullandıkları için kolay kolay kimse unreal5 ve inspircd , anope atheme servislerine geçmek istemiyor bunu belirtiyim

benim yaptigim yukardada belirttigim gibi ircservices 3 adet modul yazmak bunlar
EggServ,BotServ ve WebServ bunlar edit degil zaten ircservices'de olmayan moduller sıfırdan yazıldı tarafımca

belirtmek istedigim ircservices sürümü şuankiler

PROTOCTL SJOIN SJOIN2 SJ3 NICKv2 VHP VL NOQUIT UMODE2

destekledigi için yeni unreal6 ve ircv3 sistemine uygun degiller yani dahili hata oluştu hatası veriliyor protokol degişikligi ve modulden kastımız bu bizim edit degil

Aşağıdaki hizmet yazılımları UnrealIRCd ile uyumludur:

Anope : Bu, UnrealIRCd kullanıcıları arasında açık ara en popüler seçimdir. NickServ, ChanServ, OperServ, BotServ, vb. sağlar. Özelliklerle doludur ve modüller aracılığıyla genişletilebilir. Hem *NIX (Linux) hem de Windows üzerinde çalışır.
Atheme - olası bir alternatif

unreal6 bunlar destekliyor ircservices degil olarak kimse geçmek istemiyor

ve unrealin resmi yazilarinda [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

bu protokolleri uygulayın diyor bunu uyguluyoruz edit yapmiyoruz yani :)