Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27 Aralık 2022, 01:09   #1
Ela
Emektar
Ela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Kadın düşmanı kadınlar...

Kadın düşmanı kadınlar..

Kadının kadına düşmanlığı nedir? Benim gözümde; aşk, zina, saçından tırnağına ve hatta bazen vajina ya kadar gidebilen ve bunların yanı sıra, kilo mu aldın? Estetik mi yaptırdın? Evde mı kaldın? Gibi irite edici cümleler hayatınızın her alanında maalesef karşımıza çıkıyor... Ve yine maalesef çoğu zaman
bir kadın tarafından..

Kadın düşmanlığına biraz örnek verecek olursam;
Gelin - kaynana arasında geçen bitmeyen polemikler. Ben yandım o da yansın düşüncesi ile devam edecek bir kadın düşmanlığı. E sen yanmazsan ben yanmazsam nasıl çıkıcaz Aydınlığa? Bu kör düşünce ile ancak karanlığa çıkarız.
Bize bu fikri dayatan da
yine bir kadın..

Bir örnek daha verecek olursam; ilişki de aldatma olduğu zaman namussuz, yollu, ve metres olan her zaman kadın olur, çünkü kadın mavi boncuk dağıtır yada kuyruk sallar değil mi? Erkektir yapar bir hata, e çalışıyor adam. Benim kocam/sevgilim yapmış bir hata ama o kadının yüzünden. ve daha niceleri. Ne yazıktır ki bunu bir kadına yakıştıran
yine bir kadın..

Sonuç itibariyle ahlak kurallarını belirleyen, kadınlar hakkında herşeyi söyleme hakkına sahipmiş gibi davranan ama ülkede bir kadın katledildiği zaman kadına destek olan, eğer kadının bir suçu varsa e hak etmiş diyebilecek kadar açık sözlü, birbirimizin yüzüne gülüp arkasından bel altı vuran, kadınların bu ülkede en çok namus üzerinden yargılandıklarını bildiğimiz halde yine namussuz yapan maalesef biziz.. Karşıdaki kadın üzülünce de ah canım iyiliğin için der geçeriz.