Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Aralık 2022, 16:22   #6
KTeknoloji
Kullu Nefsin Zaikatul Mevt.~
KTeknoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba IR Kullanıcıları,

Konuyu başından bu yana takip etmekteyin piyasada Zsohbet olarak bilinen aplet SekerShell aittir evet burda kimsenin ZSohbet bize aittir diye soyledigi yok zaten aksini ispat eden'de yok ama böyle birşey var hiç bir firma hiç bir şahıs gorsel bize aittir insanlar bu göresele alışmış mantıgını kullanıpda çalıntı/hırsızlık diye suçlayamaz @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] arkadaşımız apleti yaparken yanında durdugumu ve sadece görsel tema olarak ZSohbet'e benzemesi gerektigini benim şahsi fikrimdir bu sebebten dolayı görsel hırsızlıgımı yapmış olduk ? soruyorum IR kullanıcılarını @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] in de belirttigi gibi madem konu detaylandırılmak isteniyor o zaman forum yönetiminin belirledigi kişi veya kişiler apletin kod yapısını incelesinler benzer herhangi bir kod varsa SekerShell firması haklıdır görsel hak kimse TALEP EDEMEZ

SekerShell Firmasnini Dedigi Gibi 5846 s. Kanunun 67, 68, 69 ve 70 maddeleri aşikardir

1. Eser sahibi, eserin değiştirilmiş şekilde çoğaltılmasının, yayım ve temsilinin, radyo ile yayımının menedilmesini ve tecavüz edenin, tedavülde bulunan çoğaltılmış nüshalardaki değişiklikleri düzeltmesini veya bunların eski haline getirilmesini talep edebilir. Değişiklik, eserin, gazete, dergi veya radyo ile yayımı sırasında yapılmışsa eser sahibi, masrafı tecavüz edene ait olmak üzere, eseri değiştirilmiş şekilde yayımlamış olan bütün gazete, dergi ve radyo idarelerinden değişikliğin ilân yolu ile düzeltilmesini talep edebilir;

2. Güzel sanat eserlerinde eser sahibi asıldaki değişikliğin kendisi tarafından yapılmadığını veya eserdeki adının kaldırılmasını yahut değiştirilmesini talep edebilir. Eski halin iadesi mümkün ise değişikliğin izalesi ammenin veya malikin menfaatlerini esaslı surette haleldar etmiyorsa eser sahibi eseri eski hale getirebilir.

Yukardaki 67. maddenin 2. fıkrası geçerlidir ZSohbet ismi hic bir yerde geçmemektedir görsel benzerlik zaten mevcuttur bunu kullanıcılar dahi fark etmektedir ekran görüntüsüne bakmadan iki link karşılaştırıpta görebilirsiniz 67. maddenin 2. fikrasina uygundur

Gelelim Kullanım Sözleşmesine bilindigi gibi ZSohbet ömür boyu satılmaktadır ve yıllık barındırma ücreti verilmektedir ömür boyu ücretini verip alınan bir ürün nasıl karşılıksız sözleşme fes edilebilir bunun hukuki sorumlulukları yokmu ? tabiki var bir ürün alıyorsunuz aradan aylar geciyor ürün sahibi benle sorun yaşadın ürünümü geri ver veya ürünü kullanılmaz hale getiriyor burda kim suclu SekerShell firmasi ömürlük ürün satipta karsılıksız sözleşme fes etme hakkına sahip oldugunuzumu zannediyorsunuz piyasada TEKEL'misiniz ? o zaman hukuki sonuclarinada katlanirsiniz..

Madde 68: Bedel talebinde bulunan kişi, tecavüz edene karşı onunla bir sözleşme yapmış olması halinde haiz olabileceği bütün hak ve yetkileri ileri sürebilir.

Ki zaten 68 maddeyi ileri sürüyoruz suan magdur SekerShell Firmasimi yoksa SekerShell'in keyfi muamele yapip Sözleşmeyi Fes Ettigi Kişilermi ? soruyorum size Apletin Kullanım Hakları Bana aittir @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] (Sinan) Ben Kodlattim..

KTeknoloji Türkiye’nin Lider Servis Sağlayıcısı
Ahmet Turan Memiş

KTeknoloji Türkiye'nin Lider Servis Sağlayıcısı

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] , [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]