Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Eylül 2022, 21:23   #1
Haje
Haje - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart İki Yorgun Kalp <1> Bölüm

Tanışmaları sıradan gözüksede güzel kalpli kadın ve yorgun adam birbirlerin de bir samimiyet hissetmişti
Bir selamın nerden bilinirdi hayatlarında depremler yaratıp onları sarsacak bir duyguya getireceğini
Başlarda her şey güzeldi yorgun adam düzenli olarak her zaman ki kahve içtiği mekana gidip kahvesini alıp uzun uzun dalıyordu uzaklara
Kahve bahane idi bir aracı gibiydi sanki, yaşanmışlıkları pişmanlıkları vicdan ve merhamet duyguları ruhunu sarsıyordu yorgun adamın
Kimseye zararı olmayıp,hep zarar gören hep kendi olmuştu
Derin düşüncelere sahipti neden ve ne için soruları sarmıştı ruhunu
Güzel kalpli kadın yorgun adamın gittiği mekanda çalışıyordu
İlk defa birbirlerine selam verip göz göze geldiler
İki yorgun insan ilk bakışta etkilenmişti birbirlerinden
Kısa ve öz bir bakıştı
Aslında bu kısa ve öz bakış her ikisinin de umutlarını yeşertmişti
İkiside yorgundu sevmek ve sevilmekten yana,kanayan yaraları vardı kapanmayan yaralar
Zaman geçtikçe bu bakışmalar ve selamlaşmalar hal hatır sormalar ve iki yeni tanışan insanın kısa da olsa yaptığı sohbete dönüşmüştü
Güzel kalpli kadın korkuyordu kendini kaptırmaktan bir şeyler hissetmişti ama çekiniyordu
Yaşanmışlıkları ve çektiği yürek sancıları kolay değildi
Yorgun adam da pes ettim dediği bir zaman da oda çekinceleri olmasına rağmen güzel kalpli kadın da bir içtenlik samimiyet hissetmişti
İkisi de birbirlerine bir şey hissediyorlar ve bunu söyleyemiyorlardı
Zaman akıp giderken her gün edilen kısa sohbetler dertleşmeye ve güven ortamına dönüşmüştü
İkisi de birbirlerini anlıyor ve yaşanmışlıklarının aynı oluşu ikisini daha da çok yakınlaştırıyordu
Güzel kalpli kadın bir gün korkuları olmasına rağmen yorgun adama açılmaya karar verdi
Uzun zaman sonra kendini ciddi anlam da anlayan sorgulamayan bir adam çıkmıştı karşısına
Bir akşam buluşmak için sözleştiler,yorgun adam güzel kalpli kadının buluşma teklifine evet demişti
Yorgun adam anlamıştı ne için buluşma teklifi geldiğini,güzel kalpli kadın bu teklifi yapmasa belki bu güzel başlangıç hiç olmayacaktı
Yorgun adamın kendisiyle hesaplaşması ve bitmek bilmeyen kendi içindeki sorugulamalar bitmiyordu,bitmeyecekti de
Belirtilen yerde belirtilen saatte buluştular
İkiside heyecanlı idi masaya oturup birbirlerine bakmaya başladılar
Güzel kalpli kadın bütün cesaretini toplayarak yorgun adama duygularını anlatmaya başladı
Yorgun adam tebessüm ederek güzel kapli kadının gözlerinin içine bakarak duygularımız aynı dedi
Güzel kalpli kadın aradağı adamın seneler sonra karşısına çıkan bu adam olduğuna çok emindi
Her şeyi en ince ayrıntısana kadar tekrar konuştular
Çıkacakları bu yol hem hüzün hemde sevinç demek ti
Güzel kalpli kadının tek isteği yorgun adamın hayatından asla ve asla gitmemesiydi
Ve güzel bir başlangıç yaparak mutlu bir şekilde güzel kalpli kadınla yorgun adamın hayatları başlamıştı
Her şey güzel kalpli kadının istediği gibi gidiyordu,güven sevgi,saygı anlayış bu güzel ilişki de her şey kusursuz gibiydi
Zaman geçtikce yorgun adam güzel kalpli kadının gözlerine baktıkça onun mutlu huzurlu ve neşeli olduğunu daha iyi anlıyordu
Yorgun adam en başından güzel kalpli kadına kendisiyle olan hesaplaşmasını ve bitmeyeceğini anlatmıştı
Güzel kalpli kadın yorgun adamın kendisini düşünerek söylediğini anlamamıştı
Yorgun adamın tek korkusu güzel kalpli kadını bir gün yaşanmışlıkları ve kendi ile bitmeyen kavgasıyla mutsuz etmekti
Güzel kalpli kadını bir gün mutsuz edeceğine dair bir hisse kapılmıştı gün geçtikçe yorgun adam
Tedirgindi düşüncelerinde ki şey onu ele geçiriyordu mutluluğu hissettiriyordu ama kendini mutsuz du
O eski zamanlarında olduğu gibi kendini düşünceli olarak buluyordu
Bir gece yorgun adam güzel kalpli kadını bir gün mutsuz edeceğim düşüncesiyle ona uzun satılarla her şeyi anlatan bir yazı yazdı beyaz kağıdına
Ve güzel kalpli kadına kaleme aldığı kelimelerle vedasını gerçekleştirip o şehri terketti o gece kendini hırpalayarak...
Güzel kalpli kadın yorgun adam şehire ve kendisine veda edişinden habersiz mutlu her zaman ki sabahın olması için güneşin doğmasını bekliyordu
Uyandığında çok mutluydu güzel kalpli kadın
Çünkü onu anlayanına ve kendini mutlu edenine kavuşacaktı...
Güzel kalpli kadın yorgun adamı aradı her zaman ilk yaptığı gibi ama cevap alamadı
Biraz daha bekleyip tekrar aradı cevap yoktu
Güzel kalpli kadının için de derin bir sıkıntı oluşmuştu
Yorgun adama ulaşamıyordu saatler geçtikçe tedirgin ve huzursuz du hiç bir şey düşünemiyordu yorgun adamdan başka
Bildiği arkadaşlarına gittiği mekanlara her yere haber verdi her yere sordu,yorgun adam dan bir haber yoktu
Akşam saatlerin de güzel kalpli kadın evinde iken kapısı çalındı
Heyecanla kapıya koştu beklediği haber alamadığı deliye döndüğü adam zannedip kapıyı açtı
Kimse yoktu etrafa baktı anlam veremeyerek neydi bu şimdi bu dedi kendi kendine
Kalbi o kadar hızlı atıyordu ki yerinden çıkacak gibi göğüs kafesini parçalıyordu
Gözü yerde ki beyaz kağıt parçasına takıldı eğildi elleri titiriyordu sanki olanları anlıyormuş gibi sendelemeye başladı ayakta duramamaya başlamıştı
Yerdeki kağıtı alıp üzerinde ki yazıya baktı ve hıçkıra hıçkıra ağlayarak olduğu yere yıkıldı güzel kalpli kadın
Kağıtın üzerinde yazan GÜZEL KALPLİM AFFET diye yazılan bir yazıydı..
Güzel kalpli kadın öyle ağlıyordu ki kağıtın içinde ki yazılanı okumamasına rağmen göz yaşları bedeninin verdiği sarsıntı ile kendinden geçiyordu
Neden Neden Neden diye avaz avaz bağırıyordu...
Şimdi tek dayanağı düşerken yaslandığı kapı kenarı idi.
O kadar çok ağladı ki artık bir süre sonra gözlerinde yaş kalmayacak duruma gelmişti
Güzel kalpli kadın kendinde değildi ne olduğunu anladığı an o şoku atlatamamıştı
Titreyen elleri ile kendine bırakılan notu okumaya başladı
Ve Daha ilk satırda yazan şey, her şey senin mutluluğun için di.
Güzel kalpli kadın daha çok ağlayarak sendin mutluluğum huzurum,ben sen varken mutluydum Yaşamak istemiyorum diyerek
Daha fazla bu yaşadığı olaya dayanamayarak bayılmıştı.
Güzel kalpli kadın saatlerce baygın kalıp kendine geldiğin de bir hastane odasında idi
Yanında ablası vardı ellerini tutuyordu
Güzel kalpli kadın ablasına baygın gözlerle bakıp
Abla çok kötü bir rüya gördüm rüyamda yorgun adam gidiyordu diyordu
Ablası güzel kalpli kadına bakarak gözlerinden yaşlar akarak
Geçecek ablacım hepsi geçecek diyordu
Yorgun adamı özlediğini ve nerede olduğunu sordu güzel kalpli kadın
Güzel kalpli kadının ablası o güzel kalplinin ellerini daha da sıkarak okşayarak geçecek canım söz geçecek dedi
Güzel kalpli kadın hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı demek rüya değilmiş diye kendinden geçmişti
Bir müddet hastane de kalıp güzel kalpli kadın evine döndü
Güzel kalpli kadın,etrafa artık anlamsız bakıyordu boş bakışlar hakimdi o güzel gözlerinde
Yemek fazla yemiyor bir aktivite yapmıyor konuşmuyor derin derin dalıp düşünüyordu
Güzel kalpli kadının Ailesi ve arkadaşları onun için çok endişeleniyordu tedirginlerdi
Karşılarında bir zaman hayata sıkı sıkı sarılan biri vardı şimdi her şeyden vazgeçmiş bir kadın.
Güzel kalpli kadının günleri boş ve tadı olmayan bir yaşam şeklini almıştı
Aklında hala yorgun adam vardı,çünkü onu bu zamana kadar gerçekten anlayan seven değer veren önemseyen oydu
Ne yapsa unutamıyor kendini yıpratıyor ve sevmekten vazgeçmiyordu güzel kalpli kadın
Aylar sonra güzel kalpli kadın evinden çıktığı bir anda
Bir ses ona İsmiyle seslendi
Güzel kalpli kadın arkasını dönüp baktığın da ağlamaya başladı
Beklediği yolunu gözlediği yorgun adamı karşısında idi
İkiside donup kalmıştı güzel kalpli kadın heyecandan ve şaşkınlıktan sadece ağlayabiliyordu
Yorgun adam yaklaştı ve güzel kalpli kadının yüzünü iki avucunun içine alarak gözyaşlarını sildi
Güzel kalpli kadın neden diye ağlıyarak beklediği yorgun adama sarılıp ağlamaya devam etti
Yorgun adam güzel kalpli kadının başını kalbine dayayarak yüzünü okşuyor gözlerinden akan damlaları avucunda biriktiriyordu
Beraber yol kenarindaki kaldırıma oturarak güzel kalpli kadının ellerini tutuyordu yorgun adam
Gözlerinin içine bakarak özür dilerim her şey için yapmak zorundaydım dedi yorgun adam
Güzel kalpli kadın neyi yapmak zorundaydın gittin beni sensiz bıraktın neden bana bu acıyı yaşattın dedi
Yorgun adam yavaşca üzerinde ki kıyafeti çıkardı işte bunun için sana olmaması için dedi
Güzel kalpli kadın şok geçiriyordu baktığında yorgun adamın vücudun da görmeyi istemediği yaralar vardı vurulmuştu yorgun adam
Güzel kalpli kadın yorgun adamın geçmişini biliyordu ve tüm olanları, bir an bile düşünmeden ona sarıldı ve şöyle dedi
Mesele iyi yaşamak yada başka şey değil,ne olacaksa sana olan bana da olsaydı dedi
Yorgun adam hala anlamadın değil mi dedi güzel kalpli kadına
Belki sana göz yaşı bıraktım istemeyerek ama sende bir canım var ona zarar getiremezdim dedi
Yorgun adamın korkusu mutsuz etmekten ziyade geçmişinde olanlar için güzel kalpli kadına zarar gelmemesi içindi
Sadece onu düşünmekti amaç, bu olay her ne kadar üzücü olsada yaşanmak zorundaydı
Güzel kalpli kadın ve yorgun adam Birbirlerinin gözlerinin içine bakarak şöyle dediler
Son nefese kadar son ana kadar her ne olursa birbirimiziniz..
Böyle bir sevdaydı onlardaki kopamıyorlar ayrılamıyorlar gittim dese de gidemiyordu Güzel kalpli kadından gidememişti yorgun adam
Tek bildikleri şey birbirlerini sağlam sevmeleriydi,ve bu sevgi onlara umut olan bir yoldu.
Yorgun adam güzel kalpli kadından bir daha asla gitmedi,gitmeyi çoktan hazfızasından silmişti
Onu seven ve hayat arkadaşı olan güzel kalpli kadının sevgisine,hayat arkadaşlığına, teslim olmuştu artık...

Haje.