IRCRehberi.Net- Türkiyenin En iyi IRC ve Genel Forum Sitesi  
 sohbet
derya sohbet

Yaşam ve Detay Yaşama dair gelişmeler burada. İlgi çekici olaylar, inanç, ilişkiler, ilginç olaylar yaşam ve detayda.

Seçenekler Stil
Alt 28 Kasım 2021, 22:46   #1
Yalnızlığım Saltanatımdır
Discorium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Yaz Saati Uygulaması Kapsamında ‘Sokak Işıkları Düzenlemesi’ Geliyor

'Kalıcı yaz saati uygulaması' kararı alındığı tarihten itibaren tartışma konusu olmaya devam ediyor. 1973 yılından beri her yıl Mart ayının sonunda saatler bir saat ileri alınırken bu uygulama 2016 yılında değişti. Her ne kadar bu uygulamanın amacı olarak ‘enerji tasarrufu sağlamak’ ve ‘gün ışığından daha fazla yararlanmak’ gösterilse de halkın bir kesimi bu uygulamadan oldukça rahatsız.

Yaz Saati Uygulaması Kapsamında ‘Sokak Işıkları Düzenlemesi’ Geliyor

İnsanlar, karanlıkla güne başlayıp işe veya okula gitmekten duydukları rahatsızlığı her seferinde sosyal medya üzerinden dile getiriyorlar. Elde edilen son bilgilere göre hükümet, yeni alınacak bir kararla bu uygulama çerçevesinde sokak aydınlatmalarını da 45 dakika daha kapalı tutacak. Uygulamanın psikolojik ve ekonomik etkileri, muhalefet kanadından da tepkilere yol açıyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan tepki geldi:

Sabit saat uygulaması yüzünden zaten güne zifiri karanlıkta başlanıyor. Bir de Bakanlık “sokak aydınlatmaları sabah 30 dakika erken sönecek, akşam da 15 dakika geç yanacak” diyor. Bu, uygulamanın getireceği güvenlik ve diğer sorunları hiç umursamamak demek.

Kalıcı yaz saati tartışmalarını yeniden körükleyen bu gelişme, Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın elektrik dağıtım şirketlerine gönderdiği talimat yazısıyla gündeme geldi. İddialara göre Bakanlık, cadde ve sokaklardaki aydınlatmaların 30 dakika erken sönmesi ve akşamları da 15 dakika geç yanması için bir talimat gönderdi.

Önümüzdeki günlerde yürürlüğe girmesi beklenen bu uygulama, sokakların toplamda 45 dakika daha karanlık kalmasına sebep olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, mevcut zor koşulların üzerine alınan bu kararın yaratacağı sorunlara dikkat çekiyor.

Alıntı..

"Kadınlarını geri bırakan toplum,
geride kalmaya mahkumdur."

Alt 28 Kasım 2021, 22:49   #2

Rahatsız bunlar. Vallahi rahatsız. Milletine ve ülkesine bu kadar karşı olmak neyin neticesi merak ediyorum.

Gerçi Ekrem İmamoğlu bu konuya en son değindi diye, bunu yapmıyorlarsa bende bir şey bilmiyorum.

Ulan zaten millet karanlıkta, iyicene karanlıkta kalacak. Ayrıca bu uygulama bize şunu gösteriyor; bu saat uygulaması ülkeyi zarara uğratmış :))).

Alt 28 Kasım 2021, 23:00   #3
Naz
Naz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

lüzumsuzsa söndürün.

Too glam to give a damn

Alt 28 Kasım 2021, 23:33   #4
hepSi bir yaLan . . .
ZaLim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu uygulama yetecekse devlete artık hanelerde elektrik kesintisi yaparak tasarruf sağlamaya çalışmasınlar.

Fuego, sonrisas, realidad y dolor . . .
Bırak elinde ki kalemi diyorlar,
bırak şeytan doldurur.
Ve bugün imge dediğin her şey,
bir anda bizim gibi bir katil olur.
.

Bir yudum mutluluğa bir ömür istediler . . .

Alt 28 Kasım 2021, 23:48   #5
#Hayırlısıbegülüm#
Aden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tasarrufu elektrikten yapmaya çalışan yönetim zihniyeti..

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)