IRCRehberi.Net- Türkiyenin En iyi IRC ve Genel Forum Sitesi  
 sohbet
derya sohbet

Yaşam ve Detay Yaşama dair gelişmeler burada. İlgi çekici olaylar, inanç, ilişkiler, ilginç olaylar yaşam ve detayda.

1Beğeni(ler)
  • 1 Post By Risque

Seçenekler Stil
Alt 06 Ekim 2022, 09:54   #1
Standart Yozgat'ta turşuluklar pazar tezgahlarını süslüyor

Yozgat'ta turşuluklar pazar tezgahlarını süslüyor

Yozgat’ta kış sofralarının vazgeçilmezleri arasında yer alan turşuluklar, pazar tezgahlarını süslemeye başladı.

Yozgat’ta her hafta kurulan semt pazarında turşuluk ürünler tezgahlarda yerini almaya başladı.

Kışlık turşu hazırlığına giren vatandaşlar, kornişon, biber, acur, havuç ve lahana alışverişinde bulunuyor.

Turşuluk ürünlerin fiyatları ise bu yıl kornişon 15 ila 30 lira, biber 25 lira, havuç, kelek ve acur 15 liradan satışa sunuluyor.

"Satışlarımız gayet iyi"
Turşuluk ürünlere talebin yoğun olduğunu söyleyen semt pazarı esnaflarından İsmail Kamışçık, "Turşuluk ürünlerimizi satmaya başladık. Turşular kurulmaya başlandı. Ürünlerimizin yerli ve taze. Vatandaşlarımız güvenerek alıyor. Ağırlıklı olarak süs biberi, acı biber, kornişon ve acur satılıyor. Vatandaşlar bu malzemelerden turşu yapıyor ve kışın sofralarda bu turşular tüketiliyor. Vatandaşlar turşuluk için pazara geliyor. Satışlarımız gayet iyi." dedi.

"Her sene turşumu kendim kurar ve afiyetle tüketiriz"
Turşu yapmanın zamanının geldiğini belirten Nurten Cansever isimli vatandaş ise, "Kış ayı için turşuluk aldık. Çünkü zamanı geldi artık turşunun. Fiyatların ineceği, çıkacağını bilemeyiz ama mecbur turşuluğumuzu alıp turşumuzu kış için kuracağız. Her sene turşumu kendim kurar ve afiyetle tüketiriz." şeklinde konuştu..

Kaynak : Ensonhaber

Alt 06 Ekim 2022, 09:56   #2
HybridIRC.com
NorthernLights - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yapsan da bi turşu, yesek :)

Alıntı:
Risque Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yozgat'ta turşuluklar pazar tezgahlarını süslüyor

Yozgat’ta kış sofralarının vazgeçilmezleri arasında yer alan turşuluklar, pazar tezgahlarını süslemeye başladı.

Yozgat’ta her hafta kurulan semt pazarında turşuluk ürünler tezgahlarda yerini almaya başladı.

Kışlık turşu hazırlığına giren vatandaşlar, kornişon, biber, acur, havuç ve lahana alışverişinde bulunuyor.

Turşuluk ürünlerin fiyatları ise bu yıl kornişon 15 ila 30 lira, biber 25 lira, havuç, kelek ve acur 15 liradan satışa sunuluyor.

"Satışlarımız gayet iyi"
Turşuluk ürünlere talebin yoğun olduğunu söyleyen semt pazarı esnaflarından İsmail Kamışçık, "Turşuluk ürünlerimizi satmaya başladık. Turşular kurulmaya başlandı. Ürünlerimizin yerli ve taze. Vatandaşlarımız güvenerek alıyor. Ağırlıklı olarak süs biberi, acı biber, kornişon ve acur satılıyor. Vatandaşlar bu malzemelerden turşu yapıyor ve kışın sofralarda bu turşular tüketiliyor. Vatandaşlar turşuluk için pazara geliyor. Satışlarımız gayet iyi." dedi.

"Her sene turşumu kendim kurar ve afiyetle tüketiriz"
Turşu yapmanın zamanının geldiğini belirten Nurten Cansever isimli vatandaş ise, "Kış ayı için turşuluk aldık. Çünkü zamanı geldi artık turşunun. Fiyatların ineceği, çıkacağını bilemeyiz ama mecbur turşuluğumuzu alıp turşumuzu kış için kuracağız. Her sene turşumu kendim kurar ve afiyetle tüketiriz." şeklinde konuştu..

Kaynak : Ensonhaber

ADALETİN BULUNMADIĞI YERDE, HERKES SUÇLUDUR...

Alt 06 Ekim 2022, 21:31   #3
YiLDiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Canım turşu çekti

Seviyorum içimdeki alıngan ama haylaz çocuğu..
Sever, kırılır, küser..
Ama göz ucuyla hep bir gülücük bekler...

Alt 06 Ekim 2022, 21:34   #4
hepSi bir yaLan . . .
ZaLim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

geride kalan 80 ilde de durum aynı.

Fuego, sonrisas, realidad y dolor . . .
Bırak elinde ki kalemi diyorlar,
bırak şeytan doldurur.
Ve bugün imge dediğin her şey,
bir anda bizim gibi bir katil olur.
.

Bir yudum mutluluğa bir ömür istediler . . .

Alt 06 Ekim 2022, 21:35   #5

Çok güzel oluyor ya insanın kendi turşusunu yapması

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)