IRCRehberi.Net- Türkiyenin En iyi IRC ve Genel Forum Sitesi  
 sohbet
derya sohbet

Magazin Haberleri Magazin dünyasına dair tüm haberlere bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

Seçenekler Stil
Alt 14 Eylül 2022, 09:17   #1
YiLDiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Hayat Bilgisi'nin ‘Kikirik’i Çisil Oral'ın muhteşem değişimi: Estetiği seviyorum

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Çisil Oral, “Hayat Bilgisi” dizisinde canlandırdığı “Kikirik” rolü ile hafızalara kazındı. Uzun bir süredir ekrandan uzak olan oyuncuyla şimdi neler yaptığını konuştuk.
Oral, oyunculuğa nasıl ilgi duyduğunu şöyle anlatıyor:

“İstanbul’da birbirine sevgiyle bağlı bir ailede büyüdüm. Ailem, kültür sanata çok meraklı olduğu için bizi öyle yetiştirdi. Küçük yaşlardan itibaren çocuk tiyatrosu gibi birçok etkinliklere gittik. Sahne ve açılan perde bana çok büyülü geldi. Hiç başka bir mesleği yapmak istemedim. Sanki bu duyguyla dünyaya gelmiş gibiydim. Bu mesleği yaparken de ailemden çok destek gördüm.”
Sanatçı, ilk eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aldığını söylüyor:

“Lise 2’nci sınıftaydım. Gazete ilanında akşam okulunda tiyatro bölümü olduğunu gördüm ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin yaratıcı yazarlık bölümünü okumaya başladım. Her şeyin başlangıcı orası. 2012 yılında da Haliç Üniversitesi Konservatuvar bölümünden mezun oldum.”

Perran Kutman bize hayatı öğretti.

2000’lerin başında yayınlanan “Hayat Bilgisi” kendi yıldızlarını yaratmış dizilerden biriydi. Dizide ‘Kikirik’ karakterini ise Çisil Oral canlandırıyordu.

Çisil Oral, ekranda ilk “Kaynanalar” dizisiyle görüldüğünü söylüyor:

“Ajansa yazılmıştım. Bir bölüm konuk oyuncu olarak ‘Kaynanalar’da yer aldım. Çok da sevdiğim bir diziydi. Daha sonra Tümay Özokur Ajansı’na girdim ve orada ‘Hayat Bilgisi’ dizisindeki rolüm Kikirik geldi.”

Oyuncu, “Hayat Bilgisi” dizisiyle yolunun nasıl kesiştiğini şöyle anlatıyor:

“Gani Müjde ve Tarkan Karlıdağ ile görüştüm. Gani Abi’nin kafasında bir şeyler varmış. Biraz sohbet edince rol daha da şekillendi. Kikirik, çok saf, temiz ve sevimli bir karakterdi. Ben de çok severek oynadım. En büyük etken de Perran Kutman gibi muhteşem bir insanla bu kadar uzun süre çalışma şansı yakalamaktı. Bir oyuncunun setteki tavrı ve hayattaki duruşunun nasıl olması gerektiğini öğretti. Onu oyunculuk dışında da gözlemleme şansım olması önemliydi. Uslup, tavır ve nezaket anlamında çok şey kattı. 3 yılımız çok iyi geçti. Seyirci de çok sevdi.”

Seviyorum içimdeki alıngan ama haylaz çocuğu..
Sever, kırılır, küser..
Ama göz ucuyla hep bir gülücük bekler...

Alt 14 Eylül 2022, 09:30   #2

Çok değişmiş bayağı güzelleşmiş

Alt 14 Eylül 2022, 10:12   #3
Cumhuriyet Kadını
Reyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ey estetik sen nelere kadirsin

sizi Allah sevsin ,
insan hep yarida birakir..

per aspera ad astra ✨

Alt 15 Eylül 2022, 09:15   #4
Yanlış Bildiğin Yolda; Herkesle yürüyeceğine Doğru Bildiğin Yolda; Tek başına yürü..
Artist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çocukken ne izlerdik diziyi be nereden nereye geldi zaman

Hayat Bilgisi'nin ‘Kikirik’i Çisil Oral'ın muhteşem değişimi: Estetiği seviyorum

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)